fbpx

Walka Kredytobiorców z bankami w sprawach frankowych trwa już dobre kilka lat. Na początku tej drogi wydawało się, że nie jest możliwe, aby wygrać z tak dużą instytucją jaką jest bank. Czas pokazał, że bezprawne działania kredytodawców zostały jednak ukrócone i dzisiaj to banki są bardziej zainteresowane polubownym zakończeniem sporu niż Kredytobiorcy. Sprawdź, jakie warunki zawiera ugoda CHF z Bankiem Millennium.

Bank Millennium nie ma prawa wzbogacać się na Frankowiczach

Linia orzecznicza w sprawach frankowych jest już mocno ugruntowana i to właśnie Kredytobiorcy są na wygranej pozycji. Dodatkowo, na mocy orzeczeń zarówno Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, jak i Sądu Najwyższego, odebrano bankom możliwość dochodzenia dodatkowych roszczeń. Bank Millennium nie ma możliwości żądać wynagrodzenia za korzystanie z kapitału ani jego zwrotu po waloryzacji wynikającej z inflacji. To sprawiło, że banki są coraz bardziej chętne do rozmów z Frankowiczami, przedstawiając kolejne propozycje ugody CHF.

Ugoda CHF z Bankiem Millenium – korzyść dla Frankowiczów czy dla banku?

Banki starają się teraz odbudować zaufanie klientów poprzez pokazanie, że są skłonne do kompromisu. Dotyczy to również Banku Millennium, który tylko w pierwszym kwartale br. zawarł ponad 1100 ugód. Oczywiście ugoda CHF z Bankiem Millennium dla kredytodawcy ma wymiar przede wszystkim finansowy, pozwala ona bowiem na stabilizację finansową, dzięki czemu może lepiej zarządzać swoimi rezerwami i ryzykiem.

Dla Kredytobiorców ugoda CHF z Bankiem Millennium pozwala przede wszystkim znacząco skrócić czas trwania postępowania. Co istotne, Frankowicze mają możliwość aktywnego uczestnictwa w kształtowaniu warunków ugody z bankami. Mogą zaproponować własne warunki, takie jak odfrankowienie kredytu oraz renegocjację wysokości rat i oprocentowania. Ugoda CHF z Bankiem Millennium pozwala zredukować istniejące zadłużenie, zwiększa przewidywalność posiadanego zobowiązania i umożliwia szybkie zakończenie sporu oraz na uniknięcie kosztów związanych z procesem sądowym.

sankcja kredytu darmowego - lista banków

Z jakimi skutkami wiąże się ugoda CHF z Bankiem Millennium?

Trzeba jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do wyroku sądu, ugoda CHF z Bankiem Millennium nie daje możliwości unieważnienia umowy dotyczącej kredytu frankowego. W praktyce oznacza to, że Kredytobiorca oddaje do banku tylko otrzymany kapitał, bez żadnych dodatkowych kosztów. Zawierając ugodę, Kredytobiorca godzi się jedynie na zmianę warunków spłaty kredytu. Należy mieć na uwadze, że ugoda frankowa zawsze wiąże się dla każdej ze stron z pójściem na pewne ustępstwa.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Bank Millennium proponuje ugody również Kredytobiorcom w trakcie trwania postępowania sądowego. Frankowicze, którzy zdecydowali się na drogę sądową często nie są już zainteresowani polubownym zakończeniem sprawy. Bank w takiej sytuacji potrafi przedstawić jednak nawet kilka propozycji i każda kolejna jest dużo korzystniejsza od poprzedniej.

Czy ugoda CHF z  Bank Millennium jest korzystna dla Frankowiczów?

Istotne jest, aby Kredytobiorca, który zdecyduje się na podpisanie ugody z bankiem miał pełną świadomość konsekwencji tego działania. Dlatego przed podpisaniem porozumienia warto skonsultować się z prawnikiem specjalizującym się w sprawach kredytów frankowych. Eksperci z Kancelarii Kałużyńska i Wspólnicy z Poznania z pewnością przedstawią wszystkie wady i zalety wynikające z zawarcia ugody z bankiem. Jest to bowiem skomplikowany temat, wymagający analizy i świadomych decyzji, których skutki mogą być odczuwalne przez wiele lat. Skorzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika przy analizie warunków jakie zawiera ugoda CHF z Bankiem Millennium może okazać się kluczowe dla zabezpieczenia swoich interesów. Każda umowa kredytowa wymaga indywidualnego podejścia i analizy, aby móc ustalić co bardziej opłaca się Kredytobiorcy.

Podsumowując, bez wątpienia, banki zaczęły zauważać Kredytobiorców i w obliczu masowego przegrywania spraw w sądach są skłonne do zaoferowania bardzo dobrych dla Frankowiczów rozwiązań. Zakończył się czas, kiedy to banki dyktowały warunki i patrzyły jedynie na swoje interesy. Dzięki sądom, które stanęły zdecydowanie po stronie konsumentów, można zakończyć spór z bankiem na korzystnych dla siebie warunkach. Warto wykorzystać ten moment i walczyć o swoje prawa.

Autor: radca prawny Anna Franko; Kałużyńska, Sokołowska i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych